10 debiutów spółek na NewConnect w 2020 roku

10 debiutów spółek na alternatywnym rynku NewConnect w 2020 roku. Taki plan ma INC na najbliższy rok.Obecnie w przygotowaniu jest jeszcze kilkanaście podmiotów, a część z nich działa w segmencie gamingu. Plantwear, producent zegarków i akcesoriów lifestylowych z drewna, którego emisja miała miejsce w czerwcu br. na crowdconnect.pl niebawem także zadebiutuje na NewConnect.

Mamy w portfelu kilkanaście podmiotów, z którymi współpracujemy od dłuższego czasu, w tym m.in. spółka z segmentu diagnostyki genetycznej genXone, która przeprowadziła już emisję prywatną na ok. 2 mln zł i do końca roku przeprowadzi ofertę na CrowdConnect. Chcielibyśmy przeprowadzić jeszcze jedną ofertę akcji spółki z branży IT w tym roku. – powiedział dla ISBnews Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu INC.

Jeżeli chodzi o inne spółki z naszego portfela, to myślę, że na początku następnego roku wprowadzimy na NewConnect między innymi takie spółki jak: Spyrosoft, Olimp i MyFit. Podstawowym ryzykiem dla naszego ambitnego planu jest oczywiście koniunktura na rynku, ale jest to także szansa dla nas ze względu na szeroki wachlarz usług, jaki prowadzimy. Liczymy, że dalsze funkcjonowanie PPK poprawi ogólną koniunkturę na giełdzie i my jesteśmy dobrze przygotowani na ewentualną hossę. – dodaje.

Ostatnie 2-3 lata INC poświęciła m. in. na uporządkowanie grupy i dostosowanie się do nowych regulacji. Zakup domu maklerskiego, pozwolił rozszerzyć kompetencje i m. in. w ramach tej instytucji prowadzona jest platforma crowdinwestycyjna CrowdConnect.pl dla podmiotów zmierzających na rynek giełdowy. Jest to znacząco odmienne podejście od tych, które prezentują inne firmy czy platformy crowdfundingowe, ponieważ już na początku inwestycji wiadomo, czy akcje spółki pojawią się w publicznym obrocie. Ponadto, pojawiły się dwie alternatywne spółki inwestycyjne: Carpathia Capital (notowana na giełdzie w Rumunii i NewConnect) oraz INC Private Equity. Obydwie firmy są wpisane do rejestru ASI prowadzonego przez KNF. Celem INC Private Equity jest inwestowanie na wczesnym etapie w sektor nowych technologii (gaming, life-science, IT). Dodatkowo INC posiada własną agencję ratingową INC Rating, która jako jedyna z nielicznych w Polsce otrzymała licencję ESMA i dzięki temu może oceniać firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego na terenie całej Unii Europejskiej.

Kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju Grupy INC było podpisanie umowy na współpracę strategiczną z InnerValue. Celem współpracy jest jeszcze większa dynamika działalności grupy, poprzez zbudowaną infrastrukturę w ostatnich latach, wykorzystanie synergii i stworzenie „one stop shop” na rynku kapitałowym. Od momentu rozpoczęcia współpracy z InnerValue INC prowadzi zaawansowane rozmowy z 10 podmiotami, które chcą pozyskać kapitał na crowdconnect.pl oraz zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Podsumowując, INC ma przygotowaną całą infrastrukturę pod obsługę przedsiębiorstw, które będą chciały pozyskać kapitał i docelowo zadebiutować na giełdzie.

 Tagi: , , , ,