11 listopada ruszają zapisy na akcje Brave Lamb Studio w transzy prezentowanej na CrowdConnect.pl

Już 11 listopada o godz. 10:00 startuje II transza oferty publicznej akcji w ramach trwającej emisji akcji Brave Lamb Studio S.A. Warunki oferty publicznej prezentowane są na platformie CrowdConnect oraz na stronie internetowej spółki. Wartość II transzy to maksymalnie 1,9 mln zł. Łącznie Spółka zamierza pozyskać łącznie do 3 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad Enemy of the State.

Brave Lamb Studio S.A., polski producent gier w segmencie Indie Premium, wchodzący w skład grupy kapitałowej Movie Games, 11 listopada 2021 r. startuje z zapisami na akcje w ramach II transzy skierowanej do szerokiego grona inwestorów. Zapisy na akcje potrwają do 18 listopada br. – o przydziale decyduje kolejność złożenia zapisu. Cena emisyjna wyniesie 58 zł, a minimalną liczbę akcji objętych zapisem ustalono na poziomie 50 sztuk.

– Jutro będziemy obchodzić rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, czyli okresu w którym toczy się akcja naszej pierwszej gry – War Hospital. Również jutro startuje druga transza oferty publicznej. Liczę, że nabywców znajdą wszystkie oferowane akcje nowej emisji. Dziękujemy inwestorom za dotychczas okazane zaufanie i zainteresowanie. – mówi Michał Dziwniel, Członek Zarządu oraz Główny Producent Brave Lamb Studio.

Środki pieniężne pozyskane z emisji akcji Spółka planuje przeznaczyć na wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (vertical slice) oraz częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad Enemy of the State. Premiera gry zaplanowana jest w drugim kwartale 2024 roku.

Najbardziej oczekiwanym tytułem studia jest War Hospital. Jest to strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG osadzona w realiach I wojny światowej. Gracz wcieli się w niej w postać emerytowanego lekarza majora Henry’ego Wellsa, którego zadaniem będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktur. Wydawcą gry jest francuska spółka Nacon, natomiast jej premiera zaplanowana jest w czwartym kwartale 2022 roku.