Oferta publiczna akcji Hydra Games zakończona. Spółka pozyskała ponad 1,1 mln złotych na dalszy rozwój

Hydra Games S.A., warszawski producent i wydawca gier, autor bardzo dobrze przyjętego tytułu Don’t Be Afraid, z powodzeniem zakończył ofertę publiczną akcji serii D. Tym samym, polska spółka zebrała ponad 1,1 mln zł na wsparcie procesu produkcji swoich gier. Warunki emisji były prezentowane na platformie CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC S.A.

– Możemy oficjalnie potwierdzić, że oferta publiczna zakończyła się sukcesem. Oznacza to, że przyjęliśmy zapisy na akcje dzięki czemu pozyskamy środki niezbędne do kontynuowania produkcji naszych gier. Kwota wielkości 1,1 mln zł znacznie poszerzy nasz zakres możliwości w kontekście zwiększania potencjału tych gier. Tak jak komunikowaliśmy, zebrane środki przeznaczymy na dalsze prace nad nowymi produkcjami jak Bad Trip oraz dwa projekty o roboczych tytułach Artificial Intelligence oraz The Last Breath. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie – mówi Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games.

Warszawska spółka Hydra Games zdążyła wydać do tej pory 2 tytuły, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez społeczność graczy. Don’t Be Afraid to przedstawiciel gatunku przygodowego z elementami horroru, w którym gracz wciela się w porwanego chłopca, którego głównym celem jest ucieczka przed psychopatą i przetrwanie. Drugim tytułem, który ukazał się do tej pory jest przygodówka z artystyczną oprawą graficzną The Last Show of Mr. Chardish. Istotnym wydarzeniem mają być premiery innych gier studia: The Last Breath i A.I. Artificial Intelligence. Produkcje mają zadebiutować na rynku w przyszłym roku.

– Bardzo zależy nam na nam zwiększeniu perspektywy monetyzacji naszych tytułów i zapewnić odpowiedni poziom budżetu na dalszy proces produkcji, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Bored Games oraz Dredge Games. Pierwsza z nich stworzy planszową wersję niezapowiedzianej jeszcze gry Artificial Intelligence. Natomiast Dredge Games zdecydowało się zostać koproducentem gry o roboczym tytule The Last Breath dodając do budżetu swój wkład własny, zwiększając go do 500 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że nawiązane współprace oraz środki z emisji doprowadzą do maksymalnej dynamizacji naszego rozwoju – komentuje Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games.

Hydra Games jest w trakcie negocjacji warunków współpracy z Dredge Games, Obie spółki w przeciągu najbliższych dni podpiszą umowę, na podstawie której Dredge Games zostanie koproducentem gry autorstwa Hydra Games o roboczym tytule The Last Breath. W ramach współpracy, Dredge Games wniesie do budżetu produkcyjnego gry swój wkład własny, co spowoduje zwiększenie budżetu produkcyjnego do 500 tys. zł. Ponadto Spółka podpisała umowę z Bored Games na mocy której twórca i producent gier planszowych zrealizuje w wersji planszowej wybrane projekty z portfolio produkcyjnego Hydra Games, rozpoczynając od znajdującej się obecnie w produkcji gry o roboczym tytule „A.I. Artificial Intelligence”.

Warto dodać, że w ostatnim czasie warszawska spółka zatrudniła nowego Głównego Producenta, Alexandra Dudina. Nowy kluczowy członek zespołu posiada wieloletnie doświadczenie w branży, pracując w przeszłości w studiach pokroju Ubisoftu.

Zamiarem Hydra Games jest debiut na rynku NewConnect w II połowie br. Wraz zakończoną emisją Spółka we współpracy z Grupą INC zamierza zarejestrować akcje serii D w KRS i KDPW. Równolegle będą trwały prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony w GPW po zarejestrowaniu akcji przez KRS i KDPW.


Źródło: Spółka