Dom Maklerski INC pierwszym Partnerem Crowdfundingowym GPW

GPW uruchamia program crowdfundingowy dla branży maklerskiej

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydował o przyjęciu Programu Firm Partnerskich GPW– Partner Crowdfundingowy GPW w zakresie crowdfundingu i crowdinvestingu. Oferta kierowana jest do podmiotów zarówno krajowych jak i zagranicznych z branży maklerskiej, które oferują usługi w zakresie finansowania i inwestowania społecznego. Jako pierwszy do Programu Firm Partnerskich GPW przystąpił Dom Maklerski INC, który podpisał z GPW umowę o współpracy jako firma partnerska. DM INC jest właścicielem serwisu CrowdConnect.pl – platformy ofert publicznych bazującej na idei crowdinvestingu.

Jesteśmy w tym momencie jedynym domem maklerskim w Polsce, który prowadzi działalność crowdfundingową. Od początku funkcjonowania platformy Crowdconnect.pl, na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo inwestorów oraz podmiotów pozyskujących kapitał. Cieszymy się, że GPW to zauważa i  zaprosiła nas do współpracy. Jesteśmy przekonani, że podpisanie umowy z GPW stanowić będzie początek naszej owocnej współpracy dla dobra rynku kapitałowego i całej gospodarki. – wypowiada się Paweł Śliwiński, prezes Domu Maklerskiego INC

Każda firma, która będzie chciała przystąpić do programu, musi złożyć stosowny wniosek do GPW. Zakwalifikowane firmy zostaną partnerami GPW w zakresie wspierania spółek na wczesnym etapie rozwoju poprzez zapewnienie im dostępu do kapitału w ramach crowdfundingu i crowdinvestingu. Firmy będą mogły posługiwać się tytułem Partnera Crowdfundingowego GPW.

Giełda umożliwia firmom pozyskanie kapitału na rozwój. W strategii #GPW2020 uwzględniliśmy uruchomienie projektów biznesowych, które wspierają spółki, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w ich dalszym rozwoju. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie Programu Firm Partnerskich GPW – Partner Crowdfundingowy GPW, ponieważ chcemy współpracować z domami maklerskimi, które pozyskują finasowanie dla firm poprzez crowdfunding  mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW

Giełda będzie prowadzić i publikować na swojej stronie internetowej listę Firm Partnerskich biorących udział w programie.

Tagi: , , , ,