Bittnet Systems debiutem roku na rynkach alternatywnych CEE

INC S.A. informuje, iż w drugiej edycji Konkursu „Central and Eastern Europe Capital Markets Awards” spółka Bittnet Systems została nagrodzona w kategorii „Debiut roku na rynkach alternatywnych”. Funkcję Autoryzowanego Doradcy Bittnet Systems pełnił INC S.A.

„Bittnet Systems oraz CEMACON udowodniły ponownie, jak korzystna może być obecność spółki z sektora MSP na giełdzie. Miano spółki notowanej na giełdzie to dodatkowe uznanie na arenie międzynarodowej, jak również ważny czynnik sprzyjający rozwojowi biznesu. Jesteśmy dumni, że Bittnet System i CEMACON wysłały ważny sygnał o potencjale rumuńskiego rynku kapitałowego”, powiedział Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

„Jesteśmy dumni ze zdobycia nagrody „Debiut roku na rynkach alternatywnych” będąc również pierwszą spółką z sektora IT notowaną na rynku AeRO. Co ważne, Bittnet Systems został nominowany w trzech innych kategoriach, konkurując przy tym z wieloma firmami z różnych branż”, powiedział Mihai Logofatu, Prezes i współzałożyciel Bittnet Systems.

Bittnet Systems jest rumuńską spółka z sektora IT założoną w 2007 roku. W jej ofercie znajdują się indywidualne kursy IT dla klientów, usługi wdrożeniowe (infrastruktura sieciowa, routing, przełączniki, serwery, bezpieczeństwo, sieci bezprzewodowe) a także wsparcie techniczne. Spółka koncertuje się na nowych technologiach oraz innowacjach. W kwietniu 2015 roku Bittnet zadebiutowała jako pierwsza rumuńska spółka z sektora IT na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.

W tej edycji konkursu „Central and Eastern Europe Capital Markets Awards” nominowanych zostało ponad 100 spółek w 20 kategoriach, z siedmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Tagi: , , , ,