Browar Przystań zadebiutuje na NewConnect

W dniu wczorajszym Dom Maklerski INC SA podpisał z „Browarem Przystań” umowę wsparcia spółki  przy upublicznieniu na rynku NewConnect.

Browar Przystań to położona w Parku Śląskim restauracja z browarem i kawiarnią, w którym prowadzona będzie produkcja i sprzedaż najwyższej jakości naturalnego, wysokogatunkowego piwa wytwarzanego w tradycyjnej technologii, skierowana do wymagających konsumentów. Produkcji piwowarskiej towarzyszyć będzie działalność gastronomiczna, obejmująca przygotowanie i sprzedaż posiłków, sprzedaż pozostałych alkoholi oraz sprzedaż napojów zimnych i gorących, a także sprzedaż deserów i lodów, obejmująca ponadto organizację różnego rodzaju spotkań, konferencji i imprez zamkniętych.

Wnętrza Przystani to aż 1700 metrów kwadratowych powierzchni. Na parterze budynku znajduje się dostępna dla odwiedzających potężna sala, w której mieści się instalacja piwowarska oraz oryginalne kolumny z odrestaurowanymi kaflami i płaskorzeźbami. Przy wejściu, po jednej stronie umiejscowiony jest Pub, po drugiej kawiarnia. W głębi położona jest część restauracyjna. Jedna ze ścian obiektu jest przeszklona z imponującym widokiem na taflę wody i drzewa. Nad salą restauracyjną wznosi się antresola, z której dostać się można do mniejszych, bardziej kameralnych pomieszczeń. W podziemiach Przystani znajdują się pomieszczenia gospodarcze i główna część instalacji piwowarskiej.

Nieruchomość leży w Parku Śląskim, w trójkącie trzech miast: Katowice, Chorzów i Siemianowice Śląskie, w pobliżu trasy średnicowej. Jest to jedna z trzech największych inwestycji w parku – po zrewitalizowanym wesołym miasteczku oraz nowoczesnym Stadionie Śląskim, który znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie Browaru Przystań.

Aktualnie trwają jeszcze prace wykończeniowe i odbiory budowlane, realizowany jest również ostatni etap związany z instalacjami audio-video, zamówieniami mebli, scenografii, zieleni oraz pracami przygotowawczymi do wdrożeń marketingowych m.in. organizacja infrastruktury live-camera dla pogody w stacjach TV jak i portali IT.  Uruchomiony został również proces przekształcenia spółki w spółkę akcyjną, po którym rozpocznie się droga ku upublicznieniu spółki na rynku NewConnect.

Po przekształceniu w spółkę akcyjną Browar Przystań planuje debiut na rynku alternatywnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w I kwartale 2019 roku.

Tagi: , ,