Ruszyła platforma ofert publicznych CrowdConnect.pl

52991307_320779565309682_169595657084993536_n

Właścicielem platformy, a jednocześnie oferującym w ramach prezentowanych ofert publicznych, jest Dom Maklerski INC S.A.

CrowdConnect.pl kieruje swoją ofertę zarówno do potencjalnych emitentów z sektora małych i średnich firm, jak również do inwestorów indywidualnych, poszukujących ciekawych możliwości inwestowania kapitału.

Dotychczas z finansowania społecznościowego korzystały głównie start-up’y, a więc firmy będące na początku swojej drogi. My postanowiliśmy umożliwić wykorzystanie potencjału społeczności w pozyskiwaniu kapitału spółkom, które już aktywnie działają na rynku, mają swoją historię, odnoszą sukcesy i planują dalszy rozwój. Stawiając na crowdinvesting jednocześnie działamy z myślą o inwestorach, dla których digitalizacja całego procesu emisji i zapisu jest znacznym ułatwieniem dostępu do IPO – komentuje Paweł Śliwiński, Prezes Zarządu DM INC S.A.

Na CrowdConnect.pl prezentujemy informacje o emisjach w sposób wygodny, bezpieczny i transparentny. Skracamy dystans między emitentami i społecznością inwestorów oraz pomagamy w budowaniu relacji – dodaje.

Emisje na CrowdConnect.pl prowadzone są w trybie oferty publicznej w związku z zakładanym ubieganiem się o status spółki publicznej notowanej na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Szacowane wpływy brutto emitenta stanowią od 100 tys. EUR do 1 mln EUR.

Na CrowdConnect.pl obecne są spółki, których celem poza pozyskaniem kapitału, jest również debiut na rynku NewConnect. Inwestorzy uzyskają potencjalną możliwość dezinwestycji poprzez sprzedaż akcji na rynku publicznym.

Na stronie każdej emisji prezentowanej na CrowdConnect.pl znajduje się orientacyjna data debiutu – wszystkie spółki zamierzają zadebiutować na rynku NewConnect w perspektywie najbliższych dwunastu miesięcy. Obecność na CrowdConnect.pl równoznaczna jest z wcześniejszym podpisaniem umowy z Grupą Kapitałową INC w zakresie pełnienia funkcji Autoryzowanego Doradcy na potrzeby wprowadzenia na rynek NewConnect.

Każda ze spółek prezentujących emisję na CrowdConnect.pl posiada własny profil informacyjny. Inwestorzy mogą zapoznać się z jej dokumentem ofertowym zawierającym m.in. opis dotychczasowej działalności, historyczne wyniki finansowe, jak również prognozy, a także mogą poznać tworzący ją zespół oraz ofertę jej produktów czy usług. Tym samym zakres informacji udostępnianych inwestorom znacząco wykracza poza wymogi stawiane ofertom do 1 mln EUR przez przepisy prawa.Publikacja wszystkich danych spółki i parametrów emisji online w jednym miejscu jest gwarancją transparentności, a także wygodnego i równego dostępu dla całej społeczności inwestorów.

Na pierwszym miejscu stawiamy kwestie bezpieczeństwa, dlatego też szczegółowo weryfikujemy każdą spółkę, z którą nawiązujemy współpracę.  Dla każdej z ofert prezentujemy podstawowe wskaźniki wyceny, która jest sporządzana w oparciu o bieżące trendy na rynku kapitałowym. Pozwalają one ocenić atrakcyjność spółki, jak również oszacować ryzyko związane z inwestycją – wyjaśnia Piotr Zygmanowski, Prokurent DM INC S.A.

Inwestorzy zainteresowani spółką także online mogą dokonywać zapisów na jej akcje i ich opłacenia. W tym celu przechodzi się na dedykowaną stronę prowadzoną przez emitenta, zabezpieczoną certyfikatem SSL.
Już wkrótce będzie można dokładnie prześledzić cały schemat prezentacji oferty oraz proces zapisu na przykładzie pierwszej emisji. Współpracę z CrowdConnect.pl podjęła spółka Plantwear, lider rynku akcesoriów modowych z drewna w Polsce. Spółka samodzielnie projektuje i wytwarza zegarki, okulary, biżuterię i etui do okularów. Sprzedaż prowadzi przez własny sklep internetowy i dwa punkty stacjonarne.

Tagi: , ,