Debiut GOVENA LIGHTING S.A. zatwierdzony na dzień 6 grudnia

Data debiutu Govena Lighting S.A. na rynku NewConnect została zatwierdzona przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych na mocy uchwały 1389/2017. Spółka pojawi się na małym parkiecie 6 grudnia.

Govena Lighting istnieje na rynku elektronicznym od prawie 30 lat i należy do grona liderów rynku energooszczędnych systemów oświetleniowych. Główne obszary działalności Spółki obejmują produkcję elektroniki, zasilaczy, transformatorów, ściemniaczy, świetlówek energooszczędnych oraz sprzedaż źródeł światła i profili do pasków LED oraz osprzętu elektroinstalacyjnego. Dodatkowo Govena Lighting SA zajmuje się projektowaniem wyrobów oraz montażem SMT i THT dla klientów zewnętrznych.

Obecnie Spółka prowadzi działania w kierunku wypromowania linii własnych zasilaczy i ewentualnego zastąpienia dotychczasowego głównego produktu w postaci transformatorów, a także dalszego rozwoju oferty ściemniaczy poprzez uruchomienie sprzedaży uniwersalnego ściemniacza do źródeł światła LED. Spółka stale poszukuje też nowych produktów, które mogłyby być wprowadzone do oferty sprzedażowej Govena Lighting S.A.

Wejście na rynek NewConnect jest częścią strategii przyjętej przez spółkę na lata 2017-2020, która zamierza wzmocnić swoją pozycję kapitałową w wyniku przeprowadzenia emisji akcji w niedalekiej przyszłości. Debiut na rynku kapitałowym umocni również pozycję Spółki jako wiarygodnego kontrahenta zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

„Debiut spółki na rynku publicznym sprawi, że stanie się ona transparentna, a potencjalni inwestorzy będą mieli dostęp do bieżących informacji o spółce. W ten sposób będą mogli poznać Govenę. Spółka posiada i projektuje bardzo wysokiej jakości produkty o wysokich parametrach technicznych. Potrzebujemy środków na jej dalszy dynamiczny rozwój. Kolejnym krokiem będzie zatem nowa emisja akcji, która mamy nadzieje zakończy się sukcesem z uwagi na zwiększoną transparentność Goveny.” – mówi Prezes Govena Lighting, Pani Beata Jurczak.

Spółka wprowadza do obrotu na rynku NewConnect 146 040 000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Funkcję Autoryzowanego Doradcy dla Govena Lightning S.A. pełni INC S.A., dla której będzie to 51. spółka wprowadzona na rynek NewConnect.

Tagi: , ,