Debiut spółki Spyrosoft na rynku NewConnect

Akcje spółki Spyrosoft, wrocławskiego dostawcy oprogramowania, zadebiutowały dziś na parkiecie NewConnect. To drugi debiutant z ramienia grupy INC w tym roku. Do obrotu na rynku NewConnect wprowadzonych zostało 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W emisji akcji serii C wzięło udział ponad 150 osób. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski.

– Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej ponad trzyletniej działalności. Dziś chcemy podziękować wszystkim naszym współpracownikom za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój firmy. Wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces, dlatego decydując się na dołączenie do grona spółek publicznych istotnym było dla nas umożliwienie nabycia akcji Spyrosoft osobom, które na niego pracowały. W tym celu na początku 2019 roku, przeprowadziliśmy emisję akcji serii C kierowaną do pracowników i współpracowników spółki – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft – To rzadkie na polskim rynku, dlatego tym bardziej jestem dumny z naszej decyzji – dodaje.

Spółka prowadzi działania zmierzające do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług już teraz wrocławska firma jest w stanie konkurować ze światowymi liderami w branży IT. Spółka zamierza opierać dalszy rozwój na rynkach polskim i zagranicznym, tak jak robiła to w latach poprzednich.

– Nasz strategiczny kierunek rozwoju koncentruje się wokół pozyskiwania nowych klientów z branż, w których się specjalizujemy. Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske – W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

W lutym Grupa Spyrosoft opublikowała swoje wyniki finansowe, które osiągnęły rekordowy poziom. Przychody netto Grupy w 2019 roku wzrosły o 124% w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 71,5 mln zł. Zysk netto w analogicznym okresie wyniósł 5,4 mln zł i był prawie dwukrotnie wyższy od zaraportowanego w 2018 roku. Spyrosoft działa na rynku od 2016 roku i obecnie pracuje dla niej ponad 470 osób.