Dom Maklerski INC SA doradzał przy inwestycji w spółkę 36minut.pl

6 kwietnia podpisana została umowa nabycia udziałów w spółce 36 minut.pl przez dwie osoby fizyczne. Spółka działa w branży fitness.  Dom Maklerski INC SA pełnił funkcję doradcy finansowego dla inwestorów obejmujących udziały w spółce. Wartość inwestycji to 11 mln zł w okresie najbliższych dwóch lat. Inwestycja z udziałem kapitału typu angel investing ma na celu dalszy rozwój 36minut.pl.

Spółka 36minut.pl to sieć kameralnych klubów fitness opartych o nowatorski trening obwodowo-siłowy, podczas którego wykonywana jest jedna jednostka treningowa trwająca 36 minut na maszynach niemieckiej marki Milon. Obecnie spółka posiada 32 kluby w Polsce, a dzięki sfinalizowanej właśnie inwestycji liczba klubów zwiększy się docelowo kilkukrotnie.

Dom Maklerski INC SA doradzał inwestorom podczas dokonywania inwestycji w spółkę 36minut.pl sp. z o.o. Jako doradca finansowy DM INC odpowiadał za przeprowadzenie due dilligence spółki, reprezentowanie inwestorów podczas negocjacji, sporządzenie umowy inwestycyjnej oraz wycenę spółki. Zgodnie z uzgodnieniami stron umowy, kapitał w wysokości 11 mln zł ma być w całości przeznaczony na rozwój sieci klubów 36 minut w Polsce. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną umowa została podpisana elektronicznie.

— Jako Dom Maklerski INC SA cieszymy się, że mogliśmy doradzać Aniołom Biznesu podczas negocjacji inwestycyjnych, oraz że uzyskaliśmy warunki transakcji satysfakcjonujące obie strony. Inwestorzy zdecydowali się na zainwestowanie środków pomimo bardzo niesprzyjających warunków gospodarczych, jakimi są ogólnokrajowa kwarantanna oraz tymczasowe zamknięcie m.in. klubów fitness, ponieważ widzą potencjał projektu i wierzą w jego dynamiczny rozwój już po normalizacji sytuacji. Jest to dowód, że dobre projekty przy racjonalnych wycenach i długofalowej wizji rozwoju, mogą pozyskiwać finansowanie w każdych okolicznościach” — komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes Domu Maklerskiego INC SA

Inwestycja w 36minut.pl sp. z o.o. to już druga w tym roku transakcja o charakterze VC/PE sfinalizowana przy wsparciu merytorycznym Domu Maklerskiego INC SA.

O Spółkach:

Dom Maklerski INC SA posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń. Jako jedyny dom maklerski w Polsce prowadzi platformę crowdinwestycyjną CrowdConnect.pl. W 2019 roku został oficjalnym Partnerem Crowdfundingowym GPW jako pierwszy dom maklerski w Polsce.

36minut.pl Sp. z o.o. posiada sieć 32 kameralnych klubów fitness w Polsce opartych na nowatorskiej metodzie treningowej z użyciem niemieckiego sprzętu marki Milon. Dzięki inwestycji Aniołów Biznesu w spółkę, ilość klubów działających w formule 36minut zwiększy się kilkukrotnie w ciągu dwóch lat.

 Tagi: , , ,