DRAGO entertainment przeszło procedurę przekształcenia w spółkę akcyjną i szykuje się do IPO

DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, studio oczekuje wpisu do KRS. Tym samym krakowski deweloper gier osiągnął kolejny krok milowy w drodze na rynek NewConnect. Debiut spółki planowany jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Wcześniej, w połowie sierpnia br., studio przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. DRAGO entertainment obecnie buduje silną wishlistę autorskich tytułów. Wśród nich jest kilka symulatorów i większa gra typu FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym – FrostFall. Środki na produkcje tytułów studio pozyskało z przeprowadzonej pod koniec 2019 roku kampanii crowdfundingowej.

– Miło mi poinformować, że z powodzeniem zakończyliśmy proces przekształcenia w spółkę akcyjną i czekamy już tylko na wpis do KRS. To jeden z warunków, aby móc ubiegać się o dołączenie do grona spółek publicznych, na co jesteśmy już gotowi. Obecna koniunktura rynku sprzyja naszej branży. Debiut na rynku NewConnect planujemy więc jeszcze na ten rok. Wcześniej przeprowadzimy pierwszą ofertę publiczną. Planujemy, że IPO rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia. W procesie wspierać nas będzie DM INC S.A. – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

W minionym roku DRAGO entertainment z sukcesem zakończyło kampanię crowdfundingową na platformie SmartFunds. W jej ramach spółka pozyskała od inwestorów 1,3 mln zł.

– Aktualnie dysponujemy kapitałem pozyskanym z kampanii. Zebrane wówczas środki konsekwentnie przeznaczamy na realizację kluczowych działań zaplanowanych na rok 2020, czyli produkcję autorskich tytułów oraz rozwój naszego zespołu deweloperskiego – dodaje prezes spółki.

DRAGO entertainment obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów, tj. Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Niedawno spółka podpisała umowę ze spółką MD Games na port Treasure Hunter Simulator na konsole Xbox One oraz PlayStation.

– Koncentrujemy się także na budowie silnej społeczności wokół naszych tytułów, m.in. w tym celu też zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku udostępnić bezpłatne prologi do Gas Station Simulator i Food Truck Simulator – tłumaczy Joanna Tynor. Premiery pierwszych gier symulacyjnych zaplanowane są na początek 2021 roku.

Spółka pracuje także nad dużą produkcją o nazwie Frost Fall. To gra typu FPS/survival z bardzo głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym.

– Liczymy na to, że graczom spodoba się dojrzała, nieoczywista i wielowątkowa fabuła. W kwestiach technicznych, zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które według mojej wiedzy nie pojawiły się jak dotąd w żadnej innej grze, przykładem jest dynamiczny system pogody, który pozwoli np. zaobserwować roztapianie się śniegu – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Wydawcą tytułów studia jest spółka Movie Games – jednocześnie jeden z udziałowców DRAGO entertainment.