DRAGO entertainment rozwija i uatrakcyjnia uniwersum Gas Station Simulator

DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier wideo, kontynuuje działania związane z rozwojem uniwersum do swojej flagowej produkcji Gas Station Simulator. Od dziś dostępna jest karta Steam do nowego tytułu z serii – Motel Simulator. To projekt, który pozwoli graczom stworzyć i następnie rozwinąć dość niestandardowy motel, niezmiennie usytuowany wzdłuż Route 66. Zadaniem gracza będzie m.in. obsługa gości, którzy posiadać będą własne zadania i historie, a także zarządzanie układem przestrzeni motelu. Produkcja otrzyma też zupełnie nowy system obsługi klienta. Spółka jeszcze w tym roku planuje premiery dwóch autorskich tytułów.

– Celem DRAGO jest możliwie szeroka monetyzacja poprzez dalszy rozwój uniwersum Gas Station Simulator i utrzymanie wysokiego zainteresowania naszym tytułem. Chcemy móc przekazać graczom dodatkowy content, tym samym pozwolić naszym odbiorcom realizować kolejne, ciekawe zadania, także w ramach nowych tytułów. Jednym z nich będzie Motel Simulator. Miło mi poinformować, że dziś uruchomiliśmy kartę gry na Steam. Sądzę, że będzie to ciekawy tytuł dla wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć prowadzenia biznesu hotelarskiego, ale w dość nietypowy sposób. Nasz motel nie będzie standardowym obiektem, przewidzieliśmy w nim wiele nagłych zwrotów akcji. Na uwagę zasługuje fakt, że własne zadania i historie będzie posiadać nie tylko obsługa motelu, ale i goście obiektu. Dla uatrakcyjnienia produkcji dodaliśmy też zupełnie nowy, jak na tę serię, system obsługi klienta – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Zapowiada się ciekawa rozgrywka w nowym wydaniu – dodaje.

Motel Simulator to gra, która pozwoli użytkownikom prowadzić własny biznes w niesztampowy sposób. W rozgrywce nie będzie chodzić jedynie o typowe prowadzenie średniej wielkości motelu. Trzeba go przy tym zaprojektować i zdecydować o przeznaczeniu konkretnych przestrzeni. Realizacja poszczególnych zadań będzie wpływać na dalszy rozwój biznesu i osiąganie zarobku, a nawet na wybór kluczowych klientów. Akcja gry będzie odbywać się przy znanej już miłośnikom Gas Station Simulator, trasie Route 66. Gracz jednak będzie miał wybór, czy stworzy klimatyczny motel tuż przy drodze, czy może zdecyduje się na stworzenie luksusowego kurortu.

Motel Simulator będzie kolejną grą, która rozszerzy obszar stworzony wokół Gas Station Simulator i Road Diner Simulator –Oba nowe projekty wpisują się w założenia strategii spółki na lata 2021 – 2023.

Zarząd DRAGO entertainment liczy, że poszerzenie serii korzystnie wpłynie na dalsze pozycjonowanie i monetyzację samej gry Gas Station Simulator, a tym samym pozytywnie przełoży się na przyszłe wyniki finansowe spółki.

Dzisiaj, 21 lutego, rusza jedno z najbardziej popularnych świąt graczy – Festiwal Steam Next 2022. Podczas wydarzenia DRAGO entertainment zaprezentuje demo dwóch autorskich gier: Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator. Drugi projekt powstaje przy współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Wydarzenie trwa do 28 lutego.

Oba tytuły zadebiutują na PC jeszcze w tym roku. Wydawcą tych gier jest spółka Movie Games.