Genomtec zadebiutuje 17 marca br. na rynku NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Genomtec na 17 marca br.  

Genomtec to spółka technologiczna działająca w obszarze diagnostyki klinicznej. Powstała w 2016 r. we Wrocławiu, z wizją międzynarodowej ekspansji na bazie unikalnej mobilnej platformy diagnostyki genetycznej z wykorzystaniem opatentowanego systemu bezkontaktowego grzania i detekcji. Firma, założona przez grupę naukowców mających doświadczenie i kompetencje w obszarze biologii molekularnej oraz mikrosystemów i fotoniki, ma swoją siedzibę i laboratoria we Wrocławiu. Genomtec ma także biuro w Wielkiej Brytanii, gdzie zlokalizowana jest część międzynarodowego zespołu badawczo – inżynieryjnego.

 Spółka rozwija flagowe rozwiązanie Genomtec ID, czyli innowacyjny, mobilny system diagnostyczny. Pozwala na wykonanie szybkiej diagnostyki genetycznej w warunkach poza laboratoryjnych. Genomtec ID działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz opatentowaną technologię izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych SNAAT. Jego stworzenie i komercjalizacja, pozwoli na przeprowadzenie procesu diagnostycznego w miejscach opieki nad pacjentem, takich jak: przychodnie POZ, apteki, gabinety lekarskie, szpitalne oddziały ratunkowe (SOR) bez konieczności skomplikowanej oraz czasochłonnej obsługi laboratoryjnej przez wykwalifikowany personel. Głównymi funkcjonalnościami Genomtec ID mają być: niewielkie rozmiary analizatora, niski pobór energii, skrócony czas przeprowadzenia diagnostyki, szerokie spektrum oraz wysoka dokładność analizy, a także dostępność cenowa dla klientów.

„Sukcesy i zainteresowanie, z jakimi Genomtec ID spotyka się na międzynarodowych konkursach, pokazują nam jak mocno rynek wyczekuje rozwiązania tego typu. Obecnie nie ma na rynku systemu w technologii, która gwarantuje szybkość, pewność i przystępność cenową przeprowadzenia badania genetycznego. Z każdym miesiącem przybliżamy się do zakończenia prac nad projektem Genomtec ID i jego komercjalizacji” – podsumowuje Jarosław Oleszczuk, członek Zarządu Genomtec.

Genomtec rozpocznie notowania 17 marca 2021 r. Do obrotu zostaną dopuszczone akcje serii A-J. Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą: GENOMTEC i tickerem GMT.