Grupa INC z 11,2 mln zł zysku netto w I półroczu 2020

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, osiągnęła w I półroczu 2020 r. 11,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W samym II kwartale zysk netto wyniósł 5,9 mln zł i był o 11,6 proc. lepszy niż kwartał wcześniej. To drugi najlepszy kwartał w historii spółki. Wynik EBITDA wyniósł 8,2 mln zł, a na koniec kwartału Grupa posiadała ponad 8,0 mln zł gotówki. Grupa INC realizowała, przyjętą w marcu, strategię rozwoju skoncentrowaną na realizacji projektów kapitałowych i doradczych dla spółek z tzw. nowej ekonomii. Od początku roku INC wprowadziło na NewConnect cztery spółki, do końca roku ich liczba ma się zwiększyć do około dziesięciu.

– Pierwsze półrocze, a w szczególności II kw. br. to okres hossy na rynku NewConnect. Jesteśmy świadkami napływu nowych inwestorów, wysokich obrotów, a w konsekwencji również zwiększonego zainteresowania pozyskaniem kapitału na giełdzie przez nowe spółki. Dzięki skutecznie realizowanej strategii i zdywersyfikowanej działalności Grupa INC jest tego beneficjentem, co widać po liczbie klientów i samych wynikach finansowych.  – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Grupa INC skutecznie wykorzystuje sprzyjające otoczenie rynkowe i kontynuuje dynamiczny rozwój. W I półroczu Dom Maklerski INC pozyskał dla swoich klientów 25,7 mln zł, jest to w dużej mierze zasługa II kwartału, w którym spółka pracowała przy ofertach na kwotę 20,4 mln zł. Dom Maklerski INC jest nadal aktywny w obszarze przeprowadzania emisji akcji. W ciągu najbliższych kilku tygodni planowane jest przeprowadzenie ofert akcji o łącznej wartości 25 mln zł. Zbliżające się oferty to m.in. Drago Entertainment, Mazurska Manufaktura Alkoholi oraz Genomtec.

Dobre wyniki Grupy INC są wynikiem, przyjętej w połowie marca, nowej strategii rozwoju. Zakłada ona osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek poszukujących finansowania na rozwój. Grupa planuje również rozszerzyć działalność poza Polską.

– Od początku roku wprowadziliśmy na rynek NewConnect cztery spółki tj. Plantwear, SpyroSoft, GenXone i Skinwallet. Dwie ostatnie spółki to najświeżsi debiutanci, których debiuty były bardzo udane. Warto zaznaczyć, iż są to spółki portfelowe funduszu z naszej Grupy – Carpathia Capital. Nie zamierzamy zwalniać tempa i do końca 2020 r. planujemy wprowadzić na giełdę ok. 10 spółek. – dodaje Paweł Śliwiński.

Tagi: , , , ,