Grupa INC pozyska 1,5 mln dla Punch Punk Games

Grupa INC podpisała umowę ze studiem gamingowym Punch Punk Games. Zakłada ona pozyskanie finansowania w kwocie 1,5 mln zł – przeprowadzona zostanie kampania crowdinvestingowa na platformie CrowdConnect.pl. Po skutecznym pozyskaniu finansowania akcje spółki, w tym roku trafią na NewConnect.
– Punch Punk Games to kolejna spółka z Grupy PlayWay, która zdecydowała się na nasze wsparcie przy pozyskaniu finansowania. Zainteresowanie ostatnimi ofertami pokazuje, że na rynku jest sporo miejsca na ciekawe i ambitne projekty z branży gamingowej. Takim na pewno jest studio kierowane przez Krzysztofa Grudzińskiego. Tworzone przez nich gry są bardzo wysoko oceniane przez klientów i recenzentów. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Punch Punk Games (PPG) to studio gamingowe założone przez Grupę PlayWay i Krzysztofa Grudzińskiego – absolwenta i wykładowcę Warszawskiej Szkoły Filmowej, doświadczonego reżysera i scenarzystę, laureata nagród reklamowych i filmowych. PPG tworzy gry o oryginalnej oprawie wizualnej, połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Charakteryzuje je wyważona kompozycja gameplay’a i opowiadanej historii. Akcjonariuszami spółki są również m.in. wybierający się na główny rynek warszawskiej giełdy Gaming Factory oraz Kogito Ventures.

Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis. Harry at the end of the world, której wydawcą na konsole i PC był Klabater, została wyróżniona m.in. przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najlepszych gier Indie na świecie w 2017 r. Gra zdobyła także liczne nominacje m.in. na Central and Eastern European Game Awards, Digital Dragons czy Pixel Heaven. Samo studio wyróżnione zostało orderami Graczpospolitej.

W roku 2020 studio planuje jedną dużą premierę gry FPP This is The Zodiac Speaking, której wydawcą będzie również Klabater. Przeniesie ona graczy w klimat thrillera, opartego na historii legendarnego, seryjnego mordercy Zodiaka. Gra zostanie zaprezentowana przed premierą na festiwalu Steam Summer festiwal (festiwal w którym steam prezentuje najlepsze nadchodzące gry). This is the Zodiac Speaking ukaże się jednocześnie na PC, Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch. Premiera planowana jest na 24 września.

Z kolei w 2021 r. PPG planuje premierę gry VR Moonshine. Będzie to growa adaptacja komiksu o tej samej nazwie autorstwa Briana Azarello – laureata komiksowego Oscara. Akcja gry będzie toczyła się w czasach prohibicji. Gracze wcielą się w postać wysłannika mafii, który trafia do lasu pełnego wilkołaków, by dostać tam tytułowy Moonshine. Dodatkowo strategia Punch Punk Games zakłada tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie. Obecnie studio pracuje nad grami Yacht Mechanic Simulator i Fishing Simulator VR, których premiery planowane są na odpowiednio w 2020 i 2021 r.

Tagi: , ,