Grupa INC pozyskała 2,25 mln zł dla MadMind Studio

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z sukcesem zakończyła prywatną emisję udziałów MadMind Studio. Producent gier w klimacie horror, w którym większościowym udziałowcem jest PlayWay, pozyskał od inwestorów 2,25 mln zł, które przeznaczy na finalizację prac nad grą Succubus. Grupa INC zakończyła również z sukcesem kampanię crowdinvestingową spółki Olymp, która zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu treningowego. MadMind Studio oraz Olymp planują debiut na rynku New Connect na przełomie 2020/2021 r.

MadMind Studio to polski producent i wydawca wysokiej jakości gier z gatunku akcji oraz horroru. Największą dotychczasową produkcją studia jest gra Agony z gatunku horror survival. Obecnie zespół pracuje nad Succubus (action horror) oraz Paranoid (psychological horror). Większość pozyskanego kapitału spółka przeznaczy na finalizację gry Succubus, będącego spin offem poprzednich gier (Agony i Agony Unrated), które zostały dobrze odebrane przez środowisko gamingowe. Aktualnie ukończone jest 70 proc. gry. Wersja beta powinna być dostępna w grudniu 2020 r. Z kolei w ciągu najbliższych kilku dni będzie miała miejsce premiera darmowego prologu, który będzie wycinkiem początku pełnej wersji gry (zawierającym wszystkie funkcjonalności) oferującym około 1,5h rozgrywki. Prolog zostanie wydany jako osobna aplikacja, która będzie oceniana przez graczy.

– Strategia naszego studia zakłada budowę portfolio gier pierwszoosobowych, przy ścisłej współpracy z grupą PlayWay. Aktualnie koncentrujemy się na gatunku horror survival budowanych wewnętrznie przez zespół programistów. Przykładem tego jest gra Succubus, na dokończenie której pozyskaliśmy niezbędne finansowanie, dzięki wsparciu Grupy INC. Premierę gry planujemy w II/III kw. 2021 r. Gra do tej pory zgromadziła wishlistę na poziomie 90 tys. graczy. Z kolei w najbliższym czasie ukaże się prolog gry, który w mojej ocenie istotnie wpłynie na potencjał marketingowy naszej produkcji – mówi Tomasz Dutkiewicz, prezes MadMind Studio.

Gra Succubus koncentruje się na eksploracji i walce. Podczas potyczek gracz wykorzystuje zarówno bogaty arsenał uzbrojenia, jak i moce kontrolowania ognia. Autorzy zadbali także o dużą różnorodność przeciwników, wśród których nie zabrakło bossów. Dodatkowo MadMind Studio rozpoczęło prace nad preprodukcjami nowych gier, do których utworzone zostaną strony na platformie Steam, wraz z trailerami. Jest to kontynuowanie sprawdzonej strategii Playway, która ma na celu zbadanie rynku i potencjału przyszłych gier.

– MadMind Studio to kolejny projekt gamingowy, który realizowaliśmy w ostatnim czasie. Na podstawie poprzednich emisji możemy z pewnością powiedzieć, że aktualnie jest to najbardziej popularna branża wśród inwestorów. Oferta MadMind Studio spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów, dlatego bez problemu udało nam się pozyskać odpowiednią kwotę – dodaje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Grupa INC zakończyła również z sukcesem emisję akcji Olymp o wartości 1,1 mln zł. Producent i dystrybutor sprzętu treningowego pozyskał w kampanii crowdinvestingu kwotę 550 tys. zł. Zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na prace R&D oraz zwiększenie stanu zapasów i uzyskanie niezbędnej certyfikacji. Wcześniej Olymp z sukcesem zakończył emisje akcji serii C, skierowaną do dużych inwestorów, z których pozyskał również 550 tys. zł.