Grupa INC pozyskała łącznie 2,8 mln zł dla Incuvo

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z sukcesem zakończyła kampanię crowdinvestingową spółki Incuvo prowadzoną na platformie CrowdConnect.pl. W ramach oferty publicznej spółka pozyskała 2,8 mln zł. Pozyskaną kwotę Incuvo przeznaczy na produkcję gry VR Green Hell oraz rozbudowę i wzmocnienie teamu produkcyjnego. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca bieżącego roku.

W wyniku oferty prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl inwestorzy złożyli na stronie Emitenta zapisy na wszystkie dostępne akcje Incuvo o wartość 700 tys. zł. Z kolei we wcześniejszej transzy skierowanej do dużych inwestorów spółka pozyskała 2,1 mln zł. W obu transzach warunki emisji, w tym cena, były takie same.

– Cieszę się, że oferta publiczna Incuvo zakończyła się sukcesem. Udało się nam spełnić zakładany cel i pozyskać na rozwój tej spółki 2,8 mln zł. To kwota, która w znacznej części zostanie przeznaczona przez Incuvo na produkcję gry VR Green Hell. Projekty VR-owe cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Był to z pewnością jeden z ważnych czynników zachęcających do zakupu akcji. Warto też dodać, iż rynek VR jest bardzo perspektywiczny, systematycznie rośnie. Co ważne, konkurencja na nim jest relatywnie niska. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Incuvo to niezależne studio gamingowe, które specjalizuje się w portowaniu i produkcji gier na urządzenia VR. Obecnie studio pracuje nad VR-ową wersją gry Green Hell. Jest to symulator osadzony w niezbadanym unikalnym otoczeniu amazońskiego lasu deszczowego, który okazał się hitem na PC. Znaczna część pozyskanych środków – 2,1 mln zł zostanie przeznaczona na wsparcie produkcji Green Hell w wersji VR.

Tagi: , , ,