Grupa INC rozpoczyna współpracę z Road Studio

Grupa INC wesprze Road Studio, producenta i wydawcę gier związanych z tematyką drogi i podróży, w którym większościowym akcjonariuszem jest Movie Games, w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. W najbliższym czasie wystartuje publiczna kampania crowdinvestingowa Road Studio na platformie CrowdConnect.pl. Z kolei giełdowy debiut planowany jest w I poł. 2021 r.

Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie jest na ostatnim etapie prac nad dwoma pierwszymi tytułami z serii Truck oraz Motorcycle. Alaskan Truck Simulator pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej „Route 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Według ostatnio publikowanych danych na Alaskan Truck Simulator czeka około 120 tys. graczy, a na American Motorcycle Simulator prawie 40 tys. osób.

– Cieszy nas, że będziemy wspierali Road Studio w drodze na rynek NewConnect. To spółka, która ma bardzo ciekawe porfolio wydawnicze na najbliższe lata i wierzymy w jej rynkowy sukces. Współpraca ta jest również efektem naszych bliskich relacji z Movie Games – komentuje Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC.

Pozyskane środki pozwolą studiu sfinalizować prace nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata.

– Prace nad Alaskan Truck Simulator są już na ostatniej prostej. Proces realizacji American Motorcycle Simulator również przebiega zgodnie z planem. Dodatkowo niedawno rozpoczęliśmy intensywne działania nad kolejnymi produkcjami z serii Truck oraz Motorcycle. Odczuwamy bardzo duże zainteresowanie ze strony inwestorów, dlatego naszym zdaniem to odpowiedni moment na rozpoczęcie procesu wejścia na NewConnect. Z tego powodu nawiązaliśmy współprace z Grupą INC, która wesprze nas w przeprowadzeniu tego procesu – dodaje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Akcje Road Studio zostaną publicznie zaoferowane na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC.