Grupa INC wejdzie w skład indeksu sWIG80

W wyniku kwartalnej rewizji indeksów warszawskiej giełdy, po sesji 18 września 2020 r. Grupa INC wejdzie skład indeksu sWIG80 zrzeszającego 80 spółek z warszawskiej giełdy (bez spółek z WIG20 i mWIG40) z najwyższą pozycją w rankingu wyznaczanym na podstawie obrotów oraz kapitalizacji.

– Wejście akcji INC do indeksu sWIG80 to dla nas duże wyróżnienie i tym samym uwiecznienie naszej 25-letniej działalności. Cieszę się, że wraz z rozwojem naszego biznesu umacniamy również swoją pozycję na rynku kapitałowym. Ważnym wydarzeniem, które mocno zdynamizowało nasz rozwój było przyjęcie w marcu nowej strategii rozwoju. Zakłada ona osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek z obszaru tzw. nowej ekonomii poszukujących na rynku kapitałowym finansowania na rozwój. Warto też zwrócić uwagę na to, że pod koniec zeszłego roku nawiązaliśmy strategiczną współpracę z wiodącą agencją relacji inwestorskich InnerValue, która m.in. przeniosła naszą komunikację z inwestorami na zdecydowanie wyższy poziom. To wszystko ma wymierne efekty. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

W skład indeksu sWIG80 wchodzi 80 spółek (bez spółek z WIG20 i mWIG40) z najwyższą pozycją w  rankingu wyznaczanym na podstawie obrotów za ostatnich 12 miesięcy oraz wartości akcji w  wolnym obrocie. Korekty składu indeksu dokonywane są cztery razy w roku. Akcje INC będą miały 0,60 proc. udziału w indeksie sWIG80.

Tagi: , ,