Grupa INC wystartowała z ofertą publiczną akcji Detalion Games

Grupa INC wspiera Detalion Games, spółkę z grupy PlayWay, w pozyskaniu blisko 1,4 mln zł. Dom Maklerski INC w pierwszej kolejności kieruje ofertę akcji do aktywnych członków Klubu 149. Następnie akcje Detalion Games zostaną zaoferowane wkampanii crowdfundingowej na CrowdConnect.pl. Grupa INC podpisała również w ostatnich dniach umowę dotyczącą pozyskania finansowania z kolejną spółką z Grupy PlayWayPlay2Chill. 

DetalionGames to reaktywacja studia znanego m.in. z serii Schizm oraz gry Sentinel: Strażnik Grobowca. Zespołowi deweloperskiemu przewodzi Roland Pantoła, który uważany jest za prekursora gamingu w Polsce. Zaczął on tworzyć we wczesnych latach 90. XX w. pracując w tym czasie nad wieloma tytułami, w tym nad kultową serią Schizm. To właśnie nowa produkcja Nemezis: Mysterious Journey III  jest głównym projektem studia w 2020 r. i znaczna część z pozyskanej kwoty od inwestorów będzie przeznaczona na jego dalszą realizację. Aktualnie połowa prac nad grą została zakończona, ajej wydanie planowane jest na przełomie 2020/2021 r.  Detalion Games zamierza równolegle, przy ścisłej współpracy z PlayWay, prowadzić prace preprodukcyjne dla gier m.in. z obszaru symulatorów. Takie działanie ma zapewnić dywersyfikację przychodów spółki. 

– Oferta akcji Detalion Games to kolejny projekt gamingowy, który realizujemy w ostatnich miesiącach. Podpisaliśmy również umowę ze spółką Play2Chill, którą wesprzemy w pozyskaniu finansowania. Studio obecnie prowadzi prace nad grą Motor Mechanic Simulator, która będzie następcą jednego z największych hitów PlayWay – Car Mechanic Simulator. Sukcesy poprzednich ofert pokazują nam, że projekty tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.
W pierwszej kolejności akcje Detalion Games zostaną zaoferowane członkom, stworzonego przez INC – Klubu 149. Z kolei w przyszłym tygodniu część emisji akcji zostanie publicznie zaoferowana na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Platforma jest jak dotąd jedynym partnerem crowdfundingowym GPW. 
– Przyjęte przez nas rozwiązanie jest atrakcyjne dla inwestorów crowdfundingowych. Objęcie części emisji przez inwestorów należących do klubu 149 przed emisją na CrowdConnect.pl daje gwarancję, że emisja dojdzie do skutku. Akcje spółki trafią przez to szybko na rynek publiczny. – dodaje Paweł Śliwiński.

Z kolei Play2Chill to także spółka z grupy PlayWay, która zajmuje się produkcją gier niezależnych zzakresu symulatorów oraz gier symulacyjnostrategicznych. Studio obecnie pracuje nad swoim największym tytułem Motor Mechanic Simulator, którego premiera planowana jest na przełomie 2020 i 2021 roku. Koncepcja gry opiera się̨ na grze Car Mechanic Simulator. Jest to najlepiej sprzedający się̨ tytuł grupy PlayWay, którego sprzedaż przekroczyła w ubiegłym roku 1 mln sztuk (bez DLC).  

Tagi: , , , , ,