INC doradza przy pierwszej emisji spółki z branży gamingowej

Grupa INC podpisała umowę o świadczenie usług doradczych w zakresie pozyskania kapitału z producentem gier – spółką President Studio, należącą do Grupy PlayWay. INC będzie doradzała spółce President w zakresie obejmowała nowych udziałów spółki o wartości ponad 600 tys. zł., przygotuje wszelkie niezbędne umowy oraz będzie pozyskiwała inwestorów na nowe udziały.

W ostatnich tygodniach mocno przyśpieszyliśmy nasz rozwój i zgodnie z zapowiedziami będziemy realizowali więcej projektów w obszarze nowych technologii, w tym branży gamingowej. Negocjujemy kolejne umowy ze spółkami z tego obszaru i jeszcze w tym roku liczymy na przeprowadzenie dwóch takich projektów – powiedział prezes INC Paweł Śliwiński.

President Studio to deweloper gier na PC, należący do Grupy PlayWay. Obecnie studio pracuje nad czterema produkcjami, w tym „I Am Your President”, „Ship Builder Simulator” oraz „Crime Scene Cleaner”. Wishlista, czyli zapisy graczy w serwisie Steam, na produkowane przez spółkę tytuły przekracza 200 tysięcy.

Pozyskane środki zabezpieczą nam finansowanie naszych produktów. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad grą ‚I Am Your President’, który zebrała już ponad 80 tys. zapisów w serwisie Steam. Chcemy, aby tytuł wszedł na rynek w pierwszej połowie 2020 roku – dodaje prezes President Studio Karol Konieczko.

Zgodnie z zapowiedziami President Studio w przyszłym roku ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie, a obecnie jest na etapie przekształcenia w spółkę akcyjną. Umowa ze spółką jest efektem współpracy Grupy INC z agencją relacji inwestorskich InnerValue. Obie firmy oferują kompleksowe usługi w zakresie pozyskania finansowania, doradztwa biznesowego i kapitałowego oraz relacji inwestorskich. W szczególności dla firm działających w tzw. nowej ekonomii, w tym spółek technologicznych, gamingowych oraz life science.

 Tagi: , , ,