INC rozpoczyna współpracę z DeGenerals

Grupa INC rozpoczęła współpracę z DeGenerals SA, studiem odpowiedzialnym za jedną z najlepszych gier w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator. Dom Maklerski INC SA będzie pośredniczył w ofercie publicznej akcji spółki o łącznej wartości do 2,5 mln EUR. Będzie to największa oferta spółki gamingowej DM INC w 2020 roku. Dodatkowo INC, jako Autoryzowany Doradca, wesprze DeGenerals w debiucie na rynku NewConnect. To kolejny projekt realizowany przez Grupę INC ze spółką, w której znaczącym inwestorem jest PlayWay SA.

DeGenerals to niezależne studio deweloperskie założone przez byłych pracowników fragOut Studio, którzy dzielą pasję do militariów oraz historii. Tego wszystkiego możemy doświadczyć w debiutanckim projekcie studia – Tank Mechanic Simulator, który miał swoją premierę 20 lutego 2020 r. na PC. Gracze wcielają się w mechanika czołgów, jednak zadania nie ograniczają się tylko do renowacji maszyn z czasów II wojny światowej. Zanim porzucony czołg trafi do warsztatu gracze muszą, przy wsparciu specjalistycznych maszyn i narzędzi, sami go odnaleźć. Gra okazała się dużym sukcesem, tylko w ciągu pierwszych 72 godzin od premiery sprzedało się 39 tys. kopii, co zapewniło pokrycie wszystkich kosztów związanych z produkcją. Tank Mechanik Simulator to dobrze sprzedająca się gra, a zespół planuje dalszy jej rozwój.

– Oferta publiczna akcji DeGenerals SA będzie największą ofertą akcji spółki gamingowej, w jakiej będzie pośredniczyć Dom Maklerski INC w tym roku. Zauważamy, że pomimo pandemii, branża gamingowa cieszy się nadal zainteresowaniem inwestorów. Jest to zrozumiałe, bo nawet potencjalny lock-down społeczeństwa w związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID‑19 nie powinien wpłynąć negatywnie na tę branżę. Dodatkowo studio specjalizuje się w ciekawych produkcjach o unikalnej wojennej tematyce. Warto podkreślić, iż pierwsza gra DeGenerals zwróciła swoje koszty w ciągu pierwszych 3 dni od premiery. Spółka mocno dywersyfikuje swoją działalność, rozbudowując plan wydawniczy. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes Domu Maklerskiego INC SA.

DeGenerals zamierza dalej monetyzować projekt Tank Mechanic Simulator. W sierpniu we współpracy z Ultimate Games ukazała się wersja na Nintendo Switch. W przygotowaniu są także porty na konsole PS4 i Xbox One, wersja VR oraz DLC zawierająca nowe czołgi, pojazdy, misje do wykonania i tryby gry. Spółka bada kierunki rozwoju kolejnych gier i je preprodukuje, aby przygotować nowy, co najmniej tak dobrze zarabiający tytuł.

– Podpisanie umowy z INC to krok milowy w kierunku rynku kapitałowego. To dla nas ważny moment. Mam nadzieję, że obecność na giełdzie pozwoli nam wejść do pierwszej ligi spółek gamingowych w Polsce. Debiutu na NewConenct spodziewamy się w I półroczu 2021 r. – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Planowana publiczna oferta akcji będzie miała łączną wartość do 2,5 mln EUR i będzie oparta o memorandum informacyjne.