INC SA intesyfikuje swoje działania w Rumunii

INC SA Autoryzowanym Doradcą na rynku AeRO i założycielem nowych podmiotów w Rumunii.

Spółka INC podpisała z giełdą w Bukareszcie BVB 22 października 2014 roku list intencyjny zakładający zawarcie umowy o pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy na rynku AeRO ATS po zatwierdzeniu regulacji powołujących ten rynek przez Komisję Nadzoru Finansowego w Rumunii (CNVM).

Podpisanie listu intencyjnego poprzedzone było kilkumiesięcznymi konsultacjami z BVB, które skutkowały m.in. uczestnictwem INC SA w seminariach organizowanych przez BVB w Bukareszcie i Cluj dla kilkudziesięciu przedsiębiorstw zainteresowanych obecnością na rumuńskim rynku kapitałowym.

Działania w Rumunii nie ograniczają się  do prowadzenia działalności doradczej przez spółkę INC SA.  Aktualnie trwają prace nad powołaniem spółki INC Romania z siedzibą w Bukareszcie, która będzie świadczyć usługi dla emitentów i inwestorów bezpośrednio na rynku rumuńskim.

Spółka INC SA jest także wiodącym akcjonariuszem spółki Carpathia Capital SA, która do końca bieżącego roku będzie dysponowała kapitałem zalążkowym w wysokości 2-3 mln PLN z przeznaczeniem na pierwsze inwestycje w spółki, które trafią do obrotu na rynku AeRO bukaresztańskiej giełdy począwszy od 2015 roku. W planach spółki Carpathia Capital SA jest debiut na BVB (rynek AeRO) w pierwszej połowie 2015 roku.
Podejmowane działania w Rumunii związane są z realizacją strategii spółki zakładającą min. rozszerzenie swojej działalności pod względem geograficznym wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie szczególnie w rozwoju rynku NewConnect i Catalyst w Polsce.

Tagi: , , ,