INC SA wraz z m.in. Rothschild Asset Management wspiera Polonię i Polaków zagranicą

INC SA zostało mecenasem nowojorskiej premiery niedawno odkrytej kompozycji autorstwa księcia Józefa Poniatowskiego. Wspólnie z INC to wyjątkowe wydarzenie kulturalne wspiera między innymi Rothschild Asset Management oraz Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku.

Premierowy koncert odbędzie się 7 czerwca 2018 roku w sercu Manhattanu w Katedrze Świętego Bartłomieja w Nowym Jorku, pod patronatem Ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych – Piotra Wilczka. Koncert ten będzie okazją do zapoznania międzynarodowej publiczności z arcydziełem księcia Józefa Poniatowskiego oraz przypomnienia miejsca Polski w historii Europy i świata.

„Wsparcie tego wyjątkowego koncertu organizowanego przez Polonię, idealnie wpisuje się w naszą politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, jaką prowadzimy w grupie INC od wielu lat.” – mówi Prezes Zarządu INC dr hab. Paweł Śliwiński. W poprzednich latach byliśmy wydawcami (wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych) cyklu płyt Muzyczne Rodowody, promujących polskich wykonawców mieszkających w Wilnie, Londynie oraz Chicago. Zorganizowaliśmy również koncert promujący polonijnych artystów.

Oprócz wsparcia koncertu INC S.A. zakupiło również prawa do nagrań koncertu, który dzięki temu zostanie wydany na DVD. „Płyta, którą wydamy w roku 2018 będzie nie tylko zapisem samego wydarzenia. Stanie się także elementem promującym polską kulturę, gdyż będzie ona rozesłana do placówek dyplomatycznych na całym świecie.” – podsumowuje dr hab. Paweł Śliwiński.

Tagi: ,