INC wesprze SkinWallet w pozyskaniu finansowania i wprowadzeniu na NewConnect

19 listopada br. Grupa INC podpisała list intencyjny z Tar Heel Capital Pathfinder. Zgodnie z nim fundusz chce wykorzystać doświadczenie i kompetencje INC przy realizacji strategii rozwoju spółek portfelowych. INC będzie podmiotem pierwszego wyboru w zakresie realizacji procesu pozyskania kapitału i upublicznienia na rynku kapitałowym, w szczególności poprzez platformę CrowdConnect.pl.

Dom Maklerski INC będzie pełnił funkcję oferującego w procesie pozyskania kapitału przez jeden z projektów funduszu – SkinWallet, platformy handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Jego model biznesowy opiera się na tworzeniu i wykorzystywaniu rozwiązań, które wspomagają płynność w obrocie cyfrowymi dobrami. Przychody platformy dynamicznie rosną z kwartału na kwartał, w tym roku mają wynieść łącznie około 6 mln zł. Umowa obejmuje zarówno pozyskanie finansowania, jak i upublicznienie spółki. INC chce realizować więcej kompleksowych projektów wykorzystujących kompetencje całej Grupy oraz współpracę z InnerValue, która odpowiada za komunikację SkinWallet.

– Podpisana umowa to konsekwencja zawartego z Tar Heel Capital Pathfinder listu intencyjnego, liczymy, że nasz pierwszy wspólny projekt zakończy się sukcesem i otworzy nam drogę do szerszej współpracy w procesach związanych z pozyskaniem finansowania oraz upublicznianiem spółek portfelowych. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

SkinWallet chce pozyskać finansowanie w wysokości około 3 mln zł, które wykorzysta na dalszy rozwój platformy, w szczególności uruchomienie handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier, przygotowanie lokalizacji do kolejnych krajów oraz uruchomienie dodatkowych usług wymiany dóbr cyfrowych z gier.

– SkinWallet z każdym miesiącem dynamicznie rośnie. Chcemy kontynuować tempo wzrostu na poziomie kilkudziesięciu procent kwartał do kwartału, dlatego chcemy pozyskać dodatkowe finansowanie na realizację kluczowych projektów i powiększenie zespołu. Obecnie jesteśmy na etapie dodawania kolejnych gier do portfolio oraz ich lokalizacji. W szczególności liczymy na uruchomienie dodatkowych usług wymiany dóbr cyfrowych, które planujemy na połowę przyszłego roku. – mówi Kornel Szwaja, współzałożyciel SkinWallet. 
Tagi: , , ,