Mill Games podpisuje kolejne listy intencyjne z rumuńskimi twórcami gier

Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii podpisał listy intencyjne z dwoma developerami. Spółka negocjuje warunki wsparcia finansowego oraz współpracy przy produkcjach ich autorstwa. Ponadto Mill Games jest po rozmowach z ponad 10 zespołami oraz regularnie otrzymuje propozycje wydania tworzonych już gier od rumuńskich twórców. Podpisane listy intencyjne oraz prowadzone negocjacje są efektem udziału spółki w odbywającej się w listopadzie ubiegłego roku konferencji Dev Play 2020.

Pierwsza gra, którą zamierza wesprzeć Mill Games to produkcja o roboczym tytule Anxiety Land, która należy do gatunku izometrycznych gier taktycznych. Przewiduje ona ponad 20 godzin rozgrywki, a jej wydanie jest wstępnie zaplanowane na II kwartał 2022 roku. Druga produkcja to trzecioosobowy survival / town builder osadzony w Świecie Wikingów, z planowanym trybem co-op. Roboczy tytuł tego projektu to Ragnar Hill.

– Nasz udział w listopadowej konferencji Dev Play 2020 okazał się bardzo owocny. Podczas wydarzenia zdobyliśmy mnóstwo kontaktów, a rumuńscy developerzy bardzo zainteresowali się naszą działalnością. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma zespołami, a z dwoma z nich mamy podpisane listy intencyjne. Liczymy na to, że niebawem podpiszemy pierwsze umowy – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Aby nawiązać relację z rumuńskimi deweloperami oraz wypromować działalność Spółki w tym kraju, władze Mill Games uczestniczyły w listopadzie w online’owej konferencji Dev Play 2020. Jest to największy event dla profesjonalnych twórców gier w Rumunii, który w zeszłym roku odbył się w wersji cyfrowej. Podczas panelu wydawniczego oprócz Prezesa Mill Games Dariusza Wais, wystąpił również Maciej Miąsik, Wiceprezes Movie Games oraz Członek Rady Nadzorczej Mill Games. Nagrania z panelu można obejrzeć na profilu wydarzenia na Youtube.

– To dopiero początek. Przez ostatni czas skupiliśmy się na analizie projektów i testach przesłanych do nas wersji demo gier. Z pośród nich wyselekcjonowaliśmy w tym momencie pięć najciekawszych projektów. Trzy z nich to gry do wydania na platformy PC. Dwa, to projekty polegające na przeniesieniu na konsole ukończonych już gier. – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Intencją Mill Games jest współpraca z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Spółka jest otwarta dla firm i start-upów gamingowych na każdym etapie rozwoju. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

– Nasza działalność przyniesie korzyści nie tylko dla pojedynczych zespołów, ale także dla Movie Games oraz wszystkich spółek z Rodziny MG. Poprzez zdywersyfikowany model biznesowy mamy wiele możliwości monetyzacji współpracy z Twórcami i możliwości kooperacji spółek z Rodziny Movie Games. Naszym celem jest, aby Mill Games było jednym z najistotniejszych z perspektywy działania Movie Games podmiotów poprzez dostarczanie nowych zdolnych zespołów i bardzo ciekawych projektów z dużym potencjałem sprzedażowym – dodaje Dariusz Wais.


źródło: Spółka