Play2Chill pozyskało 1,5 mln zł przy wsparciu Domu Maklerskiego INC

Play2Chill, producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne, pozyskał od inwestorów 1,5 mln zł w ramach emisji prywatnej. Zainteresowanie spółką kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych przez nią akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych gier. Doradcą przy pozyskaniu kapitału dla spółki był Dom Maklerski INC.  

Z radością i satysfakcją informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy emisję prywatną akcji serii B, z której pozyskaliśmy 1,5 mln zł. Dziękujemy nowym akcjonariuszom za udział w emisji i za zaufanie, którym nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z ustalonych celów – informuje Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Play2Chill aktualnie koncentruje się na tworzeniu produkcji z kategorii indie premium. Najważniejszym projektem studia jest Motor Mechanic Simulator, którego koncepcja opiera się na grze Car Mechanic Simulator, najlepiej sprzedającym się tytule Grupy PlayWay. Już w 2017 roku sprzedaż CMS przekroczyła 1 mln egzemplarzy.  

W najbliższym czasie spółka chce zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do produkcji najlepiej zapowiadające się tytuły. Jeszcze w tym roku Play2Chill chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

Play2Chill to kolejne studio gamingowe, które pozyskało finansowanie przy wsparciu grupy INC. Zainteresowanie inwestorów znacznie przekroczyło liczbę zaoferowanych akcji, co pokazuje, że na rynku nadal jest miejsce na wartościowe projekty z branży gamingowej. Teraz wspólnie pracujemy nad przygotowaniem spółki do wprowadzenia do obrotu. Mamy nadzieję na udany debiut jeszcze w tym roku. – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes Domu Maklerskiego INC.

Prace nad grą Motor Mechanic Simulator weszły w zaawansowaną fazę developmentu. W najbliższym czasie planowane jest dostarczenie graczom darmowego prologu z gry. Spółka na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier.

Jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona spółek publicznych. Konsekwentnie realizujemy kolejne kamienie milowe związane z debiutem. Prace związane z wejściem na giełdę są w zaawansowanej fazie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, debiut odbędzie się jeszcze w tym roku. – dodaje prezes Play2Chill.

Tagi: , , ,