Podsumowanie udanego debiutu Investeko S.A.

Maksymalnie w ciągu sesji kurs osiągnął cenę 2,81 zł za akcję, by zamknąć się na poziomie 2,56 zł.

28 października 2014 roku na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka INVESTEKO S.A. z siedzibą w Katowicach. Był to 19. debiut w tym roku, oraz 434 spółka notowana w alternatywnym systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Równocześnie była to już czwarta w tym roku spółka, która wchodząc na New Connect skorzystała z usług INC S.A. jako Autoryzowanego Doradcy.

Kurs Spółki wzrósł na otwarciu w debiucie o 25 procent, do 2,50 zł (cena odniesienia ustalona została na poziomie 2,00 zł). Maksymalnie w ciągu sesji kurs osiągnął cenę 2,81 zł za akcję, by zamknąć się na poziomie 2,56 zł, o 28% powyżej ceny odniesienia. W pierwszym dniu obrotu zawarto 29 transakcji, przy wolumenie na poziomie 11.515 akcji i wartości obrotu 29,53 tys. zł.

Łącznie do obrotu trafiło 1.140.000 akcji serii B, C i E. W wyniku ostatniej oferty prywatnej akcji serii E z przełomu pierwszego i drugiego kwartału 2014 roku, Spółka pozyskała 1.500.000 zł, które przeznaczone zostały na realizację projektu Life Cogeneration PL. W subskrypcji wzięło udział 49 osób fizycznych i 1 osoba prawna.
NVESTEKO oferuje kompleksowe usługi o charakterze konsultingowo-projektowym w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami, badawczo-pomiarowe w zakresie emisji hałasu i zanieczyszczeń do środowiska, a także usługi outsourcingowe w wyżej wymienionym obszarze. Spółka prowadzi również działalność badawczo-rozwojową w zakresie innowacyjnych technologii zagospodarowania energetycznego odpadów.

Tagi: , , ,