Raport GPW – bilans ośmiu lat NewConnect

Raport GPW o rynku NewConnect podsumowuje rozwój i reformy rynku od momentu jego powstania.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie opublikowała „Raport o Rynku NewConnect 2015″. Podsumowanie funkcjonowania pierwszej alternatywnej platformy w Polsce”. Dokument jest bilansem dorobku rynku od momentu jego powstania, oraz podsumowaniem obecnej sytuacji na rynku.

Szczególną uwagę raport przykłada do reformy rynku NewConnect, którą rozpoczęto w 2012 r, a której celem jest podniesienie standardów pracy spółek obecnych na rynku.

W raporcie przedstawiono również spółki, które uznano za „success story” rynku NewConnect.Wśród nich znalazły się spółki Klon i ITG, których autoryzowanym doradcą była INC S.A.

Raport przedstawia również opinie o rynku. Wśród wypowiedzi znajduje się także opinia Sebastiana Huczka, wiceprezesa INC S.A., który stwierdził m.in.: „Z naszego punktu widzenia, jako Autoryzowanego Doradcy, jak i inwestora na tym rynku, daje się odczuć zmianę – zarówno w podejściu potencjalnych klientów (coraz bardziej rozwiewa się mit, że „na NewConnect może wejść każdy”), spółek notowanych, jak i indywidualnych inwestorów. Coraz więcej osób dostrzega, że na tym rynku notowane są podmioty mocno zróżnicowane: małe i duże, płynne i niepłynne, itp. Postrzeganie rynku powoli się zmienia (trzeba niestety podkreślić tutaj „powoli”) i oby ten proces trwał dalej.

Czytaj„Raport o Rynku NewConnect 2015. Podsumowanie funkcjonowania pierwszej alternatywnej platformy w Polsce”

Tagi: ,