Render Cube z sukcesem zamknął I transzę oferty publicznej akcji. Dziś start II transzy prezentowanej na CrowdConnect.pl

Render Cube S.A., autor hitu Medieval Dynasty, z sukcesem uplasowała wszystkie akcje oferowane w ramach I transzy emisji akcji serii C, skierowanej do większych inwestorów indywidualnych. Transza obejmowała 12 950 szt. akcji, a cena emisyjna wyniosła 150,00 zł. Już dziś, o godz. 10:00, rozpoczną się zapisy w transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl, która obejmie ponownie 12 950 szt. akcji w tej samej cenie emisyjnej.

Decyzja o przeprowadzeniu oferty do inwestorów detalicznych wynika z chęci zapewnienia odpowiedniego rozproszenia akcjonariuszy i płynności w kontekście planowanego debiutu akcji na rynku NewConnect. W obu transzach Spółka zamierza pozyskać sumarycznie około 3,9 mln zł. Środki pozyskane z oferty publicznej akcji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę Medieval Dynasty.

– Sukces I transzy bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej wytężonej pracy. Działania związane w pełną wersją gry Medieval Dynasty przebiegają zgodnie z planem i zbliżamy się do momentu ogłoszenia jej oficjalnej daty premiery, której towarzyszyć będzie rozpoczęcie szerokiej kampanii marketingowej. Już w chwili obecnej tytuł jest oczekiwany przez ponad 850 tys. graczy, którzy dodali go do swojej listy życzeń na platformie Steam, do czasu premiery liczymy, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Środki pozyskane z emisji akcji serii C przeznaczymy na rozbudowę studia animacji i muzyki oraz wzmocnienia kadrowe, w tym pod względem kompetencji w zakresie gier typu multiplayer. Powiększymy dzięki temu zespół i będziemy mogli jednocześnie pracować nad przyszłymi rozszerzeniami do Medieval Dynasty oraz nad kolejną grą – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube S.A.

W dniu 19 lipca br. Spółka udostępniła publicznie Dokument Ofertowy, z którego treścią można zapoznać się na platformie CrowdConnect.pl oraz na stronie Emitenta. Dziś o godz. 10:00, Render Cube rozpocznie przyjmowanie zapisów w II transzy oferty publicznej akcji, skierowanej do wszystkich inwestorów indywidualnych – minimalna wartość zapisu wyniesie 20 szt. akcji czyli 3 tys. zł, a maksymalna 200 szt. czyli 30 tys. zł. Szczegółowe warunki zostały zaprezentowane na platformie CrowdConnect.pl. Co warto podkreślić, cena emisyjna akcji serii C jest taka sama jak w ofercie publicznej akcji serii A i B i wynosi 150,00 zł. W ramach oferty publicznej akcji serii C firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A. Spółka deklaruje intencję zadebiutowania na rynku NewConnect jeszcze w 2021 r.

– Bardzo dobry wynik sprzedażowy Medieval Dynasty w early access oraz globalne partnerstwo z firmą Microsoft poprzez udostępnienie tytułu w usłudze Xbox Game Pass For PC, dowodzą kompetencji studia i świadczą o jego rynkowym potencjale. Jednocześnie Spółka w zaprezentowanych dokumentach w przejrzysty i szczegółowy sposób nakreśliła dalszy, ambitny plan rozwoju. Rynek NewConnect jest naturalnym miejscem dla takich firm – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu Domu Maklerskiego INC S.A.

Medieval Dynasty to największa gra łódzkiego studia. Zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w TOP10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi ponad 17 tys., dając łączny rezultat na poziomie 92% pozytywnych komentarzy. W szczytowym momencie w tytuł na platformie Steam grało jednocześnie 18,7 tys. osób. Do tej pory gra sprzedała się w liczbie ponad 600 tys. egzemplarzy, a okresowe promocje na platformie Steam nie przekroczyły ani razu poziomu 20%. 17 czerwca 2021 r. gra Medieval Dynasty została udostępniona w ramach usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC. Ogłoszenie nastąpiło podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, gdzie materiał wideo z gry został zaprezentowany na jednym nagraniu obok takich tytułów jak Among Us, Hades czy S.T.A.L.K.E.R.

W planach na 2021 rok jest premiera pełnej wersji gry Medieval Dynasty. Obecnie studio jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej ogłoszonej oficjalnie roadmapy, obejmującej aktualizacje gry do III kwartału br. Gra jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach sprzedażowych. Spółka planuje niedługo rozpocząć pracę nad edycją konsolową gry, a sam tytuł od początku produkcji był projektowany pod obsługę pada, co przyspieszy cały proces. W przygotowaniu jest już wersja na gogle VR w ramach umowy ze Spectral Games S.A., spółką zależną Incuvo S.A., studiem, które pracuje nad wersją VR gry Green Hell.

Render Cube S.A. w 2020 r. osiągnęła 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. Największy wpływ na wyniki miało udostępnienie gry Medieval Dynasty w formule early access 17 września 2020 roku.