Road Studio już wkrótce zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaakceptowała Dokument Informacyjny Road Studio S.A. oraz wprowadziła do obrotu 1.141.000 akcji spółki serii A, B i C. Producent gier o tematyce drogi i podróży przygotowuje się obecnie do złożenia wniosku o wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Road Studio kontynuuje prace nad 6 tytułami gier, w tym wyczekiwanymi przez graczy Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Nad grami pracuje zespół ponad 40 specjalistów.

– Z nieukrywanym zadowoleniem przyjęliśmy uchwałę Zarządu GPW o wprowadzeniu naszych akcji do obrotu na NewConnect. Debiut na małej giełdzie jest zwieńczeniem naszej drogi do upublicznienia Spółki oraz uwolnienia naszej wartości dla inwestorów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie. Finalizacja procesu wejścia na NewConnect motywuje nas do dalszej pracy nad naszymi flagowymi produkcjami. – komentuje Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio.

Road Studio S.A. zagospodarowało niszę symulatorów drogi i podróży. Spółka pracuje obecnie nad 6 tytułami gier, w tym Alaskan Truck Simulator (ATS) oraz American Motorcycle Simulator (AMS). W  pierwszym z nich gracz wcieli się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski, które kryją wiele tajemnic. Z kolei American Motorcycle Simulator przeniesie gracza na sławną „Route 66” uważaną za raj dla fanów i miłośników motocykli. Na obie produkcje czeka już ponad 200 tys. użytkowników platformy Steam, którzy zapisali się na Wishlistę tych tytułów.

– Alaskan Truck Simulator jest w finalnej fazie produkcji. Niebawem dostarczymy kolejne materiały oraz planujemy udostępnić demo. Wiele osób z niecierpliwieniem czeka na pełną wersję ATS, natomiast chcemy sprostać oczekiwaniom graczy i dostarczyć tytuł, który zapewni świetną rozrywkę na wiele godzin. W niedalekiej przyszłości przedstawimy również nowe materiały dotyczące American Motorcycle Simulator oraz pierwsze trailery kolejnych naszych produkcji, czyli Syberian Truck Simulator oraz European Motorcycle Simulator. Łącznie nad naszymi grami pracuje ponad 40 osób – dodaje Maciej Nowak.

Ostatni rok był dla Spółki okresem dynamicznego rozwoju. W lutym br. Road Studio z sukcesem pozyskało finansowanie w ramach oferty publicznej akcji. Środki pozyskane od inwestorów są przeznaczane na wsparcie produkcji niezapowiedzianych jeszcze gier, nad którymi pracuje najliczniejszy zespół w grupie kapitałowej Movie Games. Dodatkowo Spółka nawiązała współpracę z krakowskim producentem Drago Entertainment, w ramach której planuje zrealizować wspólny projekt gamingowy o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.