Road Studio S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect w środę 12 stycznia br.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Road Studio. Producent gier o tematyce drogi i podróży już 12 stycznia 2022 r. dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 1.141.000 akcji spółki serii A, B i C. Road Studio będzie jednocześnie pierwszą Spółką, która zadebiutuje na NewConnect w 2022 roku. Deweloper pracuje obecnie nad 6 tytułami o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, w tym nad wyczekiwanym Alaskan Truck Simulator.

– Dochowując danego słowa inwestorom realizujemy kolejny milestone, którym jest dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect. Uroczystość debiutu będzie zwieńczeniem zintensyfikowanych działań, które musieliśmy wykonać w ostatnich miesiącach, ale także nowym etapem działalności Road Studio. Już niedługo nowi inwestorzy będą mieli możliwość i partycypować w projektach, których rezultaty ukażą się w 2022 roku – komentuje Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio.

Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Studio aktualnie prowadzi prace nad sześcioma tytułami, w tym nad wyczekiwanymi przez graczy Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Pierwszy z nich pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei w American Motorcycle Simulator gracze będą mogli przemierzyć za kierownicą motocyklu ponad 2 tysiące mil słynną „Route 66”. Obie produkcje cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony graczy, wishlista tytułów wynosi łącznie prawie 200 tys. zapisów. Na etapie pre-produkcji znajdują się natomiast Siberian Truck Simulator oraz European Motorcycle Simulator.

– Zdajemy sobie sprawę, że gracze wyczekują premiery naszego flagowego tytułu, natomiast widząc ogromne zainteresowanie grą, dopracowujemy poszczególne elementy Alaskana. Liczymy, że wysoka jakość gry przełoży się na ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe, których nie będziemy ukrywać, oczekujemy – dodaje Maciej Nowak.

Nad produktami Road Studio pracuje obecnie 40 specjalistów. W ostatnim czasie zespół powiększył się o nowych deweloperów, co jest związane z rozwojem Studia i dużą ilością realizowanych projektów.