Skinwallet zadebiutuje na NewConnect 2 września

GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Skinwallet na rynku NewConnect. Właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo dołączy do grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie 2 września br. Skinwallet będzie pierwszą spółką z pogranicza rynku gamingu, e-sportu oraz handlu dobrami cyfrowymi, która zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Jest to również pierwsza spółka portfelowa funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, która będzie notowana na GPW. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu uczestniczyło INC S.A.

– Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem platformy, dodając do niej kolejne funkcjonalności oraz przygotowując start Marketplace. Debiut na NewConnect to dla nas ukoronowanie ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w rozwój spółki. Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań dołączymy do zaszczytnego grona spółek giełdowych – mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydowała, że akcje Skinwallet zadebiutują na rynku NewConnect 2 września. Na początku 2020 r. spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, której celem było pozyskanie finansowania na rozwój spółki, m.in. budowę Marketplace. W emisji akcji udział wzięło ponad 50 inwestorów, którzy zainwestowali łącznie 3,4 mln zł. Kolejna grupa inwestorów dołączyła do Skinwallet w ramach transakcji sprzedaży istniejących akcji przez jednego z akcjonariuszy: w przeprowadzonej na początku czerwca transakcji wycena Skinwallet była 30 proc. wyższa niż na początku 2020 r.

– Już w najbliższych miesiącach chcemy wystartować z drugim filarem działalności spółki, czyli platformą w modelu Marketplace. Umożliwi nam to sprzedaż przedmiotów we własnym ekosystemie oraz zaspokoi potrzeby graczy, którzy wolą uzyskać wyższą cenę za swoje przedmioty i nie przeszkadza im wydłużony termin finalizacji transakcji. Będzie to miejsce w którym gracze będą mogli handlować dobrami cyfrowymi bezpośrednio między sobą, a Skinwallet będzie dla nich gwarantem bezpiecznej transakcji. Rozszerzymy więc portfolio usług i wyjdziemy do nowych użytkowników, ale przede wszystkim otworzymy się na kilkukrotnie większy rynek – dodaje Kornel Szwaja.

Platforma Skinwallet oferuje możliwość łatwej i bezpiecznej sprzedaży dóbr cyfrowych, czyli wirtualnych przedmiotów z gier (m.in. Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 czy Team Fortress 2). Jest to jeden z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit na rynku i największa polska strona zajmująca się handlem takimi dobrami. Od początku istnienia Skinwallet systematycznie ulepsza swoją platformę: rozszerza bazę o przedmioty z kolejnych gier, wdraża popularne systemy płatności oraz wprowadza serwis na nowe rynki. Platforma Skinwallet funkcjonuje na rynku od 2017 r., natomiast spółka w swojej obecnej formie działa od 2019 r.

Skinwallet od samego początku rozwijany jest jako projekt venture buildingowy funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który posiada 58,4 procent akcji spółki i jest jej głównym akcjonariuszem. Platforma do obrotu dobrami cyfrowymi jest pierwszą spółką z portfela funduszu, której akcje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku giełdowym.

Tagi: , , ,