The Yachting Club planuje debiut na NewConnect w 2018 roku

Spółka The Yachting Club podczas zakończonych w niedzielę targów Cannes Yachting Festival, podpisała z INC S.A. umowę na autoryzowane doradztwo przy wprowadzeniu na rynek NewConnect. Debiut spółki planowany jest na III kwartał 2018 roku.

Podstawowym obszarem działalności The Yachting Club jest czarter katamaranów żaglowych w regionie Adriatyku tj. na obszarze Chorwacji. Spółka obecnie dysponuje siedmioma katamaranami prestiżowej marki Lagoon. Wiosną 2018 r. w ofercie spółki będzie dostępnych 12 katamaranów. The Yachting Club oferuje dostosowane do indywidualnych oczekiwań i spełniające wysokie standardy wyprawy żeglarskie w basenie Morza Śródziemnego. Od grudnia tego roku spółka będzie również czarterować jachty w nowo przygotowanej bazie na Karaibach (Grenada).

Oferta spółki obejmuje czarter katamaranu bez załogi (bareboat charter) oraz czarter jachtu z załogą (crewed charter).

Obecnie wartość światowego rynku czarteru jachtów, według firmy badawczej Future Market Insights, została oszacowana na kwotę 39 mld USD. Oczekuje się jednak, że do roku 2026 wartość światowego rynku czarteru jachtów osiągnie 55 mld USD, co implikuje średnioroczną stopę wzrostu CAGR na poziomie 3,4%.

Celem strategicznym spółki jest osiągnięcie do 2020 roku pozycji jednej z głównych firm europejskich, dostarczających kompleksowe rozwiązania na rynku czateru katamaranów. Strategia Spółki zakłada rozszerzenie swojej oferty z pomocą rynku NewConnect na nowe obszary na Karaibach oraz w Grecji.

Środki z emisji w wysokości 2 mln zł spółka planuje przeznaczyć na zakup czterech luksusowych katamaranów marki Lagoon (w formie leasingu)  oraz rozwinięcie bazy na Grenadzie.

The Yachting Club współpracuje z największymi agencjami czarterów jachtów oraz katamaranów takimi jak: Nausys, Boatbookings oraz Senda.

Tagi: , ,