Udany debiut Bittnet Systems na rynku AeRO

Już w pierwszych godzinach notowań spółka Bittnet Systems odnotowała wzrost na poziomie 18,49%.

Dziś na rynku AeRO Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie zadebiutowała spółka informatyczna Bittnet Systems S.A. Funkcję Autoryzowanego Doradcy dla Bittnet Systems S.A. pełni INC S.A.

“Jest to międzynarodowy debiut na giełdzie, ponieważ spółka jest sama w sobie rozpoznawalna na arenie międzynarodowej […]. Zarówno Autoryzowany Doradca, jego kompetencje i umiejętności, jak i pozyskana baza klientów to kolejny międzynarodowy wymiar debiutu Bittnet Systems na AeRO”– powiedział Ludwik Sobolewski, prezes BVB.

Już w pierwszych godzinach notowań spółka odnotowała znaczny wzrost obrotów. Przy cenie odniesienia równej 1.46 RON kurs otwarcia wynosił 1,73 RON, co oznacza wzrost o 18.49%. Do godziny 14.00 obroty przekroczyły 150 tys. RON.

„Ta chwila jest wyjątkowa i niezwykle ważna w historii spółki, którą założyliśmy osiem lat temu z wielkim optymizmem i chęcią do stworzenia rumuńskiego produktu, rumuńskiej marki, która odniesie sukces. […] Jesteśmy dumni z obecności na giełdzie i będziemy o tym mówić na wszystkich spotkaniach”, powiedział Mihai Logofătu z Bittnet Systems

„Wspólnota inwestorów twierdzi, że niezbędne są tylko trzy cechy, żeby odnieść sukces jako przedsiębiorca: trzeba zacząć w młodym wieku, trzeba mieć wielką wizję i umiejętności oraz trzeba ją realizować. Sądzę, że te trzy cechy posiadają Mihai i Cristian Logofătu, założyciele Bittnet Systems. Status spółki na giełdzie był ich strategicznym celem, wspólnie wdrożyliśmy zmiany, poczyniliśmy starania w celu przyjęcia zasad ładu korporacyjnego i przestrzegania zasad panujących na giełdzie, a po zrealizowaniu tych celów odnieśliśmy kolejny sukces jakim było przekonanie inwestorów do zainwestowania 150 000 euro na przyszły rozwój firmy”, powiedział Piotr Białowąs, wiceprezes INC S.A, Autoryzowanego Doradcy spółki Bittnet Systems.

Bittnet Systems S.A. to informatyczna spółka z siedzibą w Bukareszcie, która została założona w 2007 r. przez braci Mihai i Cristiana Logofatu. Spółka oferuje usługi z zakresu integracji systemów IT oraz bieżącego wsparcia informatycznego. Ponadto Bittnet Systems S.A. jest liderem rynku szkoleń IT w Rumunii.

Fot. BVB

Tagi: , , ,